Змінити мову: RU RU

Послуги

Значення навколишньої місцевості в житті людей важко переоцінити. Тільки в зеленому середовищі людина здатна отримати відчуття спокою, комфорту і єднання з природою. Ландшафтний дизайн ділянки сьогодні розуміється не просто як озеленення території, але і як спосіб організації органічної взаємодії, невимушеного спілкування з природою. Велика розмаїтість наявних у продажу рослин і предметів садового декору, сучасні технології і матеріали дозволяють повністю перетворити вашу територію, перетворивши її на справжній витвір мистецтва, прекрасний не тільки під час літнього цвітіння, але і в період зимового заспокоєння природи.

Ландшафтний дизайн садової ділянки виглядає особливо гармонійно, якщо відповідає стильовому звучанню будинку та внутрішнього інтер'єру. Прекрасно, якщо розкривши двері в сад, ви побачите продовження класичного французького бароко або затишного італійського кантрі. А може бути, це буде сучасний Hi-teck?! У будь-якому випадку проектування ландшафтного дизайну краще починати вже на етапі будівництва будинку, у взаємодії з архітектором. Це допоможе витримати єдиний стиль, врахувати технічні моменти оснащення саду, уникнути помилок і додаткових витрат. Найбільш вдалим варіантом буде правильно і економічно організувати простір навколо будинку.

Грамотний ландшафтний дизайн ділянки визначається не тільки стилем будинку і уподобаннями господарів, важливою складовою є кліматичні умови. Важко собі уявити благоустрій в спекотних південних традиціях, оскільки підтримання теплолюбних рослин вимагатиме багато зусиль. Натомість завжди органічно виглядатиме сад в стриманому англійському стилі. Ландшафтний дизайн саду в Київській області має ряд характерних для цієї місцевості особливостей, які слід обов'язково враховувати.

Попереднім етапом робіт з благоустрою ділянки є фітосанітарна оцінка з метою визначити стан вже наявних рослин і можливість їх використання в дизайні. Велика вдача для фахівця, якщо вдається включити в загальну картину саду навколишній ліс, ставок, схил або хоча б окреме гарне дерево. Це візуально розширює його межі, додає простору і повітря.

Далі настає етап проектування з урахуванням геофізичних особливостей ділянки - рівня грунтових вод, природних змін рельєфу, присутності джерел води і т.д. Це не просто план посадок рослин, важливою складовою проекту є архітектурні споруди - альтанки, підпірні стінки і т.д. Фахівець повинен врахувати потреби сім'ї в місцях відпочинку, передбачити майданчики для дитячих ігор, місця розміщення домашніх тварин.

Садово-ландшафтний дизайн під ключ починається з тих робіт, які вимагають переміщення грунту - вертикального планування ділянки, закладки дренажних систем, будівництва водойми. Гарний ставок або струмок здатний стати акцентним об'єктом на вашій ділянці, що привертає увагу цвітінням німфей або просто дзеркальною гладдю води. Потім настає черга укладання дорожньо-стежкової мережі та встановлення малих архітектурних форм. Найбільш творчий етап роботи настає в момент посадки рослин. Саме на цьому етапі починається робота зі створення саду. Максимально природно виглядають структурно і живописно вибудувані композиції. Ландшафтник виступає тут в ролі не тільки ботаніка, але й художника, і трохи скульптора, так як працює з кольором і формою. Однак, його завдання набагато складніше - він має справу з живим матеріалом, динамічним, змінним рік від року і в залежності від сезону.

Скелет саду становлять деревні рослини, своїми кронами задають архітектурні обриси саду: алеї або гайки для великих ділянок, деревно-чагарникові групи - для малих. Живі огорожі і ліани обмежують його функціональні зони. Відкриті простори заповнює газон, квітники додають барв і підкреслюють лінії. Трохи утилітарності додасть декоративний город, який може виглядати не менш цікаво, ніж клумба. Ароматичні рослини внесуть нотку романтичності в найінтимніші куточки саду і залучать безліч корисних комах.

Завершальною рисою в оформленні території є декорування. Природні камені, садові прикраси, елементи кування або мозаїки, дерев'яна або кам'яна скульптура, вазони з рослинами і навіть текстиль, як і в інтер'єрі, здатні підкреслити стиль, додати характер або національний колорит. Постарені поверхні, патина, мохи на каменях підсилюють відчуття віку саду.

Гарний сад - не тільки комфортне середовище для вас, але і послання вашим нащадкам!